Sme traja bratia. Od rodičov sme odišli do života už pred rokmi a vlastne pomerne mladí. Vtedy to bola pre nás jednoduchá a prirodzená vec, nad ktorou sa v takfirma na umývanie okienom veku ani veľmi nepremýšľa.

Martin okna, výškové umývanie
Mama aj otec boli v tom čase úplne svieži, plní sily a životnej energie. Na prácu v dome aj okolo neho si dlho vystačili aj sami dvaja, takže pre nás bežali ich životy paralelne vedľa našich a detaily sme neriešili. Snáď nehovorím nič prevratné, tak to proste chodí. Martin okna, výškové umývanie .

Samozrejme, pravidelne sme ich navštevovali a naše deti tu často trávili celé dni alebo aj týždne. Ich babka a dedko pre ne znamenali absolútne voľno, vytúžené prázdniny, a nimi príliš často zneužívané a nadmieru obľúbené heslo – všetko je dovolené.

Žiaľ, mama nás nečakane a veľmi rýchlo opustila, takže otec ostal v dome sám. Snažili sme sa, aby tú stratu neniesol tak ťažko, a preto sa naše návštevy zintenzívnili. Dokonca sa u nás vypestoval návyk akéhosi striedania. A tak v roku možno ani nebol týždeň, aby otec ostával sám. Okolo sviatkov alebo tradičných jesenných prác na vinohrade sa tak rodičovský dom skoro prehýbal v základoch, keďže nás tu bolo ako maku.kdo robí profi umývanie okien

Raz, bolo to kus pred Vianocami, sme boli v dome za stolom len my traja a otec. Pri pohári vína a dobrom údenom sa narodila myšlienka, že si každý polrok dohodneme takúto super pánsku jazdu. Ale pozor! Aj keď niečo spolu popijeme a chutne pojeme, tak pri jednom záťahu aj upraceme, ergo umyjeme tiež okná.

Asi som to ešte nespomenul, ale náš rodný dom stojí na konci ulice a vlastne jedného cípu dediny. Ďalej sú už len polia, kľukaté poľné cesty a svet našich krátkych nohavíc. Ak býva sucho a dlhšie nezaprší, vietor z polí vytrvalo odnáša mračná prachu. Ten sa potom veľmi rýchlo objaví aj na oknách – každého domu v okolí. Takže pravidelné umývanie okien sme už ako deti vnímali dosť intenzívne a často pri ňom aj pomáhali. Mama si na to skrátka potrpela a otec celkom rád zvykol.

ako na výškové umývanieRaz, či dvakrát nám tá spomínaná pánska jazda vyšla výborne. Spoločne sme si tak mohli užiť pár skvelých hodín. Prednedávnom to však v našom bratskom plánovaní akosi zaškrípalo a termín nedal ani jeden z nás. Otca nám bolo úprimne ľuto, ale to viete, nedal najavo nič. Už si ani nepamätám, kto s tým prišiel prvý, no nápad sa nám ihneď zapáčil.

 

Čo keby sme tú našu akciu skúsili…

Čo keby sme tú našu akciu skúsili rozdeliť na dve časti? Za otcom skočíme niekedy cez víkend a budeme sa mu maximálne venovať. Okná ale ponecháme v kompetencii profíkov. Skrátka zavoláme k nim dobrú upratovaciu firmu a hotovo. Otec od nás dostane malé prekvapko v podobe čistých okien a my si jeho prítomnosť spoločne užijeme – bez stresu a roboty – za rodinným stolom.

Myšlienka sa medzi nami bleskovo ujala a mne – ako najstaršiemu – nakoniec pripadlo, aby som na webe našiel dajakú dobrú, overenú firmu a zorganizoval všetko potrebné. Náklady sa čistenie samozrejme rozdelíme na tretiny.

kdo robí profi umývanie okien

Sadol som teda doma za počítač s vedomím, že budem hľadač len tých najlepších. Sotva som začal, už za mnou stála manželka so zvedavou otázkou, či mi nemôže s niečím pomôcť. Krátko, takmer bez uvažovania som jej popísal situáciu a neprestával hľadať ďalej.
 
Manželka ma ale nečakane prekvapila. O jednej veľmi dobrej upratovacej firme údajne vie. Dokonca už pracovala aj u nich v úrade a svojou robotou urobili na šéfov veľmi dobrý dojem. Meno si už presne nepamätala, no počas ďalšieho listovania na webe sa jej rýchlo vynorilo. Išlo o spoločnosť A SERVIS LIPKA, s. r. o., umývanie okien vo výškach, čistenie fasád Martin.

ako na umývanie okien

Web stránka firmy svedčila o tradícii, skúsenosti a odbornosti, čo ma úprimne tešilo a bratia mali totožný názor. Ideme do toho. Pred konečnou dohodou s firmou A SERVIS som však ešte preventívne zavolal otcovi, aby vedel, čo chystáme. Po pravde, ktovieako nadšený sprvu nebol, ale trvalo mi iba krátko, kým ho o výhodnosti nápadu presvedčil.

Vo firme A SERVIS LIPKA boli voči našim predstavám veľmi ústretoví. Dali mi na dokonca výber z troch termínov a nimi ponúknutá cena bola – po rozdelení na tri časti – naozaj priaznivá. Otec teda získal možnosť vybrať si, kedy mu to najlepšie vyhovuje. Osobne  som tento krok A SERVIS vnímal ako prejav skutočne profesionálneho prístupu ku klientovi.  

 

O pár dní… Martin okna, výškové umývanie ako na profi umývanie okien

O pár dní som tatovi nedočkavo zavolal, nech mi rýchlo porozpráva, ako to všetko dopadlo. Žiaľ, z jeho hlasu sa dalo vždy zistiť iba málo, tým skôr, keď polohlasom zamrmlal, že je to v poriadku. Našťastie v sobotu sme za ním už cestovali, takže zvedavosť išla spolu s nami.

Už z diaľky bolo vidno, že okná su čisté, ale privítal nás ako obyčajne. Stačil však prvý pohár vína, aby sa rozhovoril. Nebolo pochybností, že s prácou A SERVIS LIPKA je nadmieru spokojný. Podišiel som k oknu a jeden pohľad úplne stačil. Sklá okien sa leskli, ba doslova žiarili. Rámy aj parapety boli čisté hádam ešte viac, ako keď ich umývala mama.

profesionálne umývanie okienKeď sa otec rozhovorí, potom mu stačí len málokto. A tak nám opisoval, že dvaja páni z A SERVIS boli presní a prišli k nemu včas. Robili ako hodinky, ale víno ani údené údajne nechceli. Vraj ich, nejaký čas, ponechal v dome aj celkom samých, lebo vyšiel na dvor schystať drevo. No všetko dopadlo výborne, konštatoval s úsmevom.

Úprimne ho tešilo, že okná pracovníci spoločnosti Martin okna, výškové umývanie leštili na sucho, teda bez akejkoľvek chémie, presne tak ako zvykla i mama. Pravda, my sme si to počas našich spoločných rodinných čistení logicky uľahčovali a na sklá používali chemický roztok. Ktovie, možno aj preto, neboli naše sklá tak krásne lesklé, ako keď ich umývala mama alebo títo skutoční profíci. Otcovi sme sľúbili, že nabudúce tento postup skúsime tiež.

profi umývanie okien

Musím dodať, že tento prvý pokus s čistením okien profesionálnou upratovacou spoločnosťou dopadol nad všetky očakávania dobre. Jednoznačná spokojnosť v rodine nevládla len s kvalitou odvedenej práce, ale aj s celkovým prístupom firmy, jej zamestnancami, a samozrejme špičkovým výsledkom.

Asi najlepšie to vystihol zase otec, keď na konci dňa konštatoval, že tak krásne umyté okná v dome neboli od chvíle, keď ich naposledy umývala mama. Chtiac-nechtiac tak vystrúhal firme A SERVIS LIPKA hádam tú najväčšiu poklonu. Nás troch preto tešilo, že práve táto spoločnosť sa v našej rodine stala trvalým partnerom pri upratovaní domácnosti.